Skontaktuj się z nami po darmową analizę Twojego długu

Napisz do nas
Napisz do nas

Profesjonalna windykacja firm z Wielkiej Brytanii

Wiele Polskich firm dostarcza dobra i usługi przedsiębiorstwom znajdującym się na terytorium Wielkiej Brytanii. Niestey, jeśli brytyjski klient nie spłaca faktur, otrzymanie zapłaty może okazać się wyzwaniem. Klient może bezpodstawnie podważać ważność faktury lub po prostu odmówić zapłaty, w nadziei, iż polski dostawca zrezygnuje z podjęcia dalszych działań i umorzy dług. Ze względu na to, iż usługi prawnicze w Wielkiej Brytanii są kosztowne, a tamtejsze firmy windykacyjne nie zawsze godne zaufania, system prawny w Wielkiej Brytanii może okazać się niepomocnym w  kwestiach windykacji należności. W tym miejscu należy również wspomnieć o potencjalnej barierze językowej.

Sterling Debt Recovery jest polską firmą z siedzibą w Krakowie, specjalizującą się w windykacji długów z terytorium Wielkiej Brytanii. Zatrudniamy zarówno polskich jak i brytyjskich pracowników, włącznie z doświadczonymi windykatorami z Wielkiej Brytanii. Oznacza to, iż jesteśmy w stanie sprawnie komunikować się z naszymi klientami z Polski oraz dłużnikami w Wielkiej Brytanii, dostarczając w ten sposób możliwie najlepszą jakościowo usługę. Międzynarodowe podejście firmy daje naszym klientom poczucie pewności oraz zaufania w prowadzeniu z nami interesów. Jesteśmy w stanie jasno i przejrzyście wyjaśnić klientom nasze metody działania oraz niuanse procesów windykacyjnych w Wielkiej Brytanii, a dłużnikom uświadomić, iż należy nas traktować poważnie.

W zdecydowanej większości przypadków Sterling jest w stanie odzyskać dług bez konieczności podejmowania działań prawnych. Ze względu na fakt, iż te mogą być powolne i kosztowne, a ich wynik nieprzewidywalny, zalecamy tę drogę jedynie w przypadkach, gdy jesteśmy pewni, że wynik tych działań będzie korzystny, zarówno jeśli chodzi o przychylny wyrok sądowy, jak również pomyślny finał sprawy dla naszego klienta.

W przypadkach gdy interwencja prawna jest konieczna, jesteśmy w stanie zaproponować najbardziej efektywną i kosztowo optymalną drogę postępowania. Nawet sięgając po narzędzia prawne, naszym celem jest przekonanie dłużnika do spłacenia długu tak wcześnie jak to możliwe, aby uniknąć ciągnącego się w czasie procesu. Warunki handlowe dotyczące długu jak i inne czynniki określą jakie postępowanie jurysdykcyjne należy podjąć i jakie działania bedą najbardziej odpowiednie. Nasz prawnik jest anglikiem ale pracuje w naszym biurze w Krakowie. Po 20 latach pobytu w Polsce posługuje się płynnie językiem polskim, więc jest w stanie wyjaśnić naszym polskim klientom szczegóły i technikalia działań prawnych. Dzięki szerokiemu doświadczeniu z zakresu windykacji w Wielkiej Brytanii od 2006 roku, potrafi on przeprowadzić wszelkie działania prawne sprawnie i efektywnie, jednocześnie dostarczając klientowi odpowiednich porad i wskazówek. Zależnie od warunków handlowych naszego klienta, działania prawne mogą być prowadzone zarówno w sądach w Wielkiej Brytanii, Polsce jak również poprzez Europejski nakaz zapłaty.

Specjaliści w branży windykacji międzynarodowej

Sterling Debt Recovery jest międzynarodowym członkiem Credit Services Association, przestrzegającym rygorystyczny kodeks praktyk oraz procedury skargowe tejże organizacji. Założeni w 2006 roku, teraz już z 50-cio osobowym personelem pracującym głównie w sektorach windykacji międzynarodowej oraz kontroli kredytowej, jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, stabilną i niezawodną, co jest niezwykle istotne w wyborze firmy windykacyjnej. Objęci odpowiednim ubezpieczeniem od odpowiedzialności zawodowej poprzez firmę Lloyd`s, operujemy kontami bankowymi zarówno w funtach brytyjskich, jak i w euro, dolarach amerykańskich oraz złotówkach, tak aby należności mogły być ściągane oraz przekazywane naszym klientom sprawnie i w wybranej przez nich walucie.

Ponad usługi windykacyjne obejmujące terytorium Wielkiej Brytanii, Sterling również dostarcza usługi outsourcingowe w różnych językach, w tym angielskim, celem wspierania działalności naszych klientów. Na te usługi składają się kontrola kredytowa, kontrola należności oraz kontrola płatności. Możemy działać całościowo pod marką klienta, mając przy tym dedykowaną linię telefoniczną, obsługiwaną w dniach roboczych. Zazwyczaj pracujemy z klientami zdalnie, działając jako nieodłączna część ich przedsiębiorstwa. Usługi dostępne są  w pełnym oraz mniejszym wymiarze godzin (nawet kilka godzin w tygodniu).

Aby uzyskać niezobowiązującą analizę Państwa sytuacji oraz dowiedzieć się więcej o naszych usługach windykacyjnych, w ramach których ​​pobieramy opłatę tylko za odzyskany dług, prosimy o Kontakt.